SHARE

Mbrëmjen e djeshme emisionin e përjavshëm “Dance with Me” e kanë shoqëruar tensione të vazhdueshme mes Robert Aliajt dhe Fiori Dardhës.

Sërish debati mes tyre ka degjeneruar në fjalë banale deri në hedhjen e mikrofonit me nerva. Ka qenë një koment nga Roberti në lidhje me dhunën në familje që ka prekur Fiorin, e cila e ka marrë sikur i është drejtuar asaj personalisht.

Mua nuk më dhunon burriti që mbase dhunon gruan fol për vete”, tha Fiori, e pasuar me ndërhyrjen e Valbonës, e cila i thënë të mos e marrë pesonale.
Ndërsa Roberti ndërhyn ka thënë: “Hiqjani mikrofoninsepse i duket akullore”, i cili më pas është ndeshur me reagim të ashpër nga gazetarja Fiori Dardha.
Akulloren jepja gruas tënde!” – ka shpërthyer Fiori teksa i ka hedhur mikrofonin Bertit.

Më pas Fiori është larguar duke thënë se do ta lërë spektaklin.

“S’mund të ndodhë kjo ikje e dytë, ne nuk bëjmë show me ndjenjat e konkurrentëve, shpresojmë Fiori të rikthehet sërish pasi të flasim në qetësi” – tha Alketa ndërkohë që Fiori theksoi se është e fyer e s’mund ta vazhdojë me qejf spektaklin.

Alketa gjithashtu ju drejtua Bertit që ti kërkonte falje gazetares, por ai nuk e bëri duke thënë se nuk ishte asgjë personale me Fiorin dhe se ky është realiteti i hidhur shqiptar.

Por më pas Fiori është rikthter pas kërkesave të shumta të produksionit dhe ngulmimit të bashkëshortit të saj i cili i kërkoi të mos e linte në mes garën.

(Më poshtë video nga momenti i përplasjes)

Advertisement

Leave a Reply