SHARE

Moda e kuadrateve, njohur ndryshe si fantazia skoceze duket se është përfshirë mjaft suksesshëm në botën e modës, pasi ky print rezulton të jetë më i pëlqyeri në sezonin vjeshtë-dimër.

Nuk mund të themi që është një tendencë e vitit 2018, pasi çdo vit në këtë periudhë kuadratat kanë qenë gjithnjë shumë të pëlqyera jo vetëm nga shtëpitë e modës, por frymëzim edhe për masat. Ky print nuk ndeshet vetëm tek veshjet por edhe tek aksesorët, si këpucë, çanta, shalle, çadra etj. Dhe do të mjaftonte një detaj i vetëm që ju të përqafonit këtë trend.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here