Mbrëmjen e djeshme, në natën finale të Eurovisionit, teksa këngëtarja britanike SuRie po performonte, dikush ndërhyn në skenë.

Personi i mori mikrofonin këngëtares dhe tha diçka para se rojat e sigurisë ta kapnin.

Pak më vonë mediat e huaja kanë shkruar se personi është shprehur: “Nazistë të mediave britanike, duam liri”.

Edhe pse këngëtares iu ofrua të performojë sërish, ajo dhe skuadra nuk pranuan duke u shprehur se janë krenarë me performancën e saj.

Ndërsa pas spektaklit, SuRie shkroi në Twitter: “Gjithmonë e kemi thënë që në Eurovizion mund të ndodhë gjithçka…”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.