SHARE

Një studente indiane e mjekësisë u kurorëzua si “Miss World” në një spektakël gjigant të zhvilluar në Kinë.

Manushi Chhillar u bë fituesja e gjashtë indiane e këtij kompeticioni, duke barazuar Venezuelën. India dhe Venezuela janë dy vendet që kanë kurorëzua më shumë bukuroshe, plot nga 6 herë secila në historinë 67-vjeçare të konkursit.

20-vjeçarja adhuron kërcimin klasik, e po ashtu i pëlqen që të pikturojë, ndërsa shpreson që të hapë një rrjet spitalesh në zonat e varfra të vendit të saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here