SHARE

Nëse nuk e dini, stilistët e flokëve na tregojnë që ekziston dhe një ngjyrë “nude” dhe për flokët.

Ashtu si fondotinta që i përshtatet lëkurës, edhe flokët nga bjondë në gështenjë marrin nuanca në tonet e bezhës për të harmonizuar ngjyrën.
Tendencat më të fundit të modës na çojnë drejtë ngjyrës së flokëve “nude” me hijëzime e nuanca që janë pothuajse si lëkura jonë, nga ngjyra krem karamel, e balancuar me tone të ftohta e të arta për të krijuar një ngjyrë bezhë.

Shumë emra të njohur si Jennifer Aniston, Taylor Sëift, Jessica Alba, deri te Gigi Hadid, e cila ka braktisur ngjyrën bjonde kaliforniane, e kanë aplikuar këtë tëndencë, që i bën të duken shumë natyrale.


Dhe në fakt të gjitha duken shumë bukur…

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here