SHARE

Shqiptari më i pasur në botë ka dy fjalë për shqiptaren e famshme…

Po flasim për Zv/Kryeministrin e Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili ka vendosur të thotë dy fjalë për artisten shqiptatre me famë botërore Dua Lipa. Ai e vlerësuar këngëtaren shumë lartë dhe me të drejtë, pasi Dua Lipa dhe kënga e saj “New Rules” u shpall kënga më e mirë viti më 2017 nga revista prestigjoze, “Time”.
“Dua Lipa i mposhti të gjithë: “New Rules” kënga më e mirë e vitit 2017! Një tjetër sukses nga Diaspora jonë. Kosova është një burim i yjeve botëror”, ka shkruar Pacolli në rrjetin social Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here