Saturday, May 27, 2017

Lifestyle

Humbja e peshës me përbërës të shëndetshëm dhe pa efekte anësore është një dëshirë e shumë njerëzve të cilët kanë probleme me kilet e tepërta. Kjo është një sfidë më vete e cila kërkon vullnet dhe për më tepër...
Twitter bëhet një televizion. Mikroblogu i postimeve ka bërë marrëveshje me 16 editoriale, përfshi Bloomberg, BuzzFeed, NBA dhe Live Nation për transmetimin direkt të përmbajtjeve të tipologjive të ndryshme, 24 orë në ditë. Kjo lëvizje, gjithnjë e më e përfolur...
Kompanitë në të gjithë botën kanë filluar luftën e rekrutimeve pas një viti të mbushur me pasiguri politike dhe trazira. Në vitin e shkuar, Britania votoi për t’u larguar nga Bashkimi Europian, Donald Trump u shpall Presidenti i ri i...
Përveç aftësive të tjera tashmë Siri do të mund të lexojë me zë të lartë edhe mesazhet e WhatsApp, në një përditësim të ri për iOS. Asistenti i Apple tashmë lexon mesazhet që ju vijnë me zë të lartë, duke...
Shkëlzen Gashi është mes lojtarëve më të paguar në kampionatin amerikan të futbollit, MLS, ku që prej vitit të kaluar aktivizohet me ekipin e Kolorado Rapids. Në SHBA, si zakonisht klubet bëjnë publike listat e rrogave të lojtarëve dhe sipas...
Personat që gërhasin nuk janë të vetmit që ballafaqohen me këtë problem, pasi që kjo çështje zakonisht ndikon më shumë në individët që flenë afër atyre. Megjithatë, ky problem i zakonshëm dhe bezdisës mund të zgjidhet shumë lehtë me ndihmën...
Të gjithë e dinë se nuk duhet të lënë një smartfon jashtë vëmendjes në një vend publik dhe megjithatë smartfonat vazhdojnë të vidhen në çdo kohë. Nëse e pashmangshmja ndodh, ka disa hapa që mund të ndërmerrni për të ulur...
Gjermania duket se është shndërruar në ‘tokën e premtuar’ për shqiptarët. Gjithnjë e më shumë të rinj po zgjedhin që të mësojnë gjermanishten, duke lënë kështu pas anglishten dhe italishten. Të dhënat tregojnë se edhe pse ritmi i frekuentimit të...
Teksa flitet gjithnjë e më shumë për dronët dhe makinat pa shofer, dy ditë më parë në San Francisco, pa shumë vëmendje nga mediat, Yelp ka nisur të dorëzojë ushqime në shtëpi me shërbimin e saj “Eat24”. Ky shërbim bëhet...
Nuk është e vërtetë, flokët nuk zgjaten më shpejt pas kalimit të gërshërëve në ta. Kjo, sepse e vetmja pjesë aktive e flokëve, ajo që mund të rregullojë pra zhvillimin e tyre, është gjëndra e folikulave, një strukturë komplekse, e...
Advertisement
Advertisement

EDITOR PICKS