Saturday, July 22, 2017

Horoskopi

HOROSKOPI | 17 Dhjetor 2015

Dashi: Hëna është e pozicionuar në fushën e dymbëdhjetë të horoskopit. Në këmbim dyshja Diell-Uran do t’ju dhurojë një ditë të shkathët, të lëvizshme dhe me ndonjë të papritur. Ekstorvert, krijues, të pagabueshëm, bricolage, lëvizni për t’i realizuar gjërat që keni në kokë. Vendimmarrje të rëndësishme për shumë prej jush. Blerje shtëpiake për të tjerët.

Demi: Qielli ju buzëqesh. Mundohuni t’i plotësoni sa më shpejt disa kërkesa. Mund t’i dedikoheni kënaqësive pa u menduar gjatë. Me një gjakftohtësi të jashtëzakonshme do të arrini të menaxhoni një situatë shumë delikate. Në sferën dashurore? Do të dini të jeni të ëmbël, tërheqës dhe me pak piper, gjë që e bën të gjithën më të shijshme.

Binjakët: Do të zgjoheni për së prapthi. Do të keni një listë të gjatë gjërash për të bërë. Nuk është lodhja që ju shqetëson por pamundësia për t’u organizuar. Shkathtësia e reflekseve tuaja do të jetë një nga pikat ndihmëse, sidomos tani që Mërkuri është larg. Nëse klima do t’a mundësojë bëni një shëtitje në natyrë pasi do t’ju shërbejë për të shkarkuar tensionin, në të kundërt zgjidhni një çaj relaksues.

Gaforrja: Ditë ideale për të udhëtuar dhe për t’u përballur me situata jo të zakonshme. Bashkoni detyrën me dëshirën. Udhëtoni nëpër ambjente të ndryshme duke kërkuar ide dhe mundësi. Një kënaqësi e papritur do të krijojë stimuj që do t’ju inkurajojnë për t’u impenjuar më tepër sidomos në punë. Erosi juaj po fle gjumë. Do të gëzoni disa momente shumë të këndshme erotike vetëm ose me partnerin.

Luani: Kur flitet për intuitë dhe ndjenja ju dini të jepni më të mirën tuaj. Duke luajtur mirë mundësitë tuaja pa ekzagjeruar dhe pa nxituar do të arrini të keni ndryshime të mëdha në sferën profesionale. Punët shumë mirë. Dashuria do të jetë për ju energji e pastër, kënaqësi dhe jetë, kreativitet e forcë jetëesore. Do të jetë burimi i optimizmit dhe kurajës dhe në çdo aspekt që e bën jetën të denjë për t’u jetuar.

Virgjëresha: Edhe kur ju duket sikur bota po rremon kundër jush, do të ketë gjithnjë një zgjidhje, mjaft t’a kërkosh dhe të mos mbytesh nga pesimizmi. Nuk ekziston asnjë pengesë që nuk ka një mënyrë për t’u kaluar. Duhet të jeni të duruar dhe tolerantë. Midis jush dhe partnerit sot nuk do të ketë feeling. Asgjë shqetësuese, thjesht ju nuk duroni manitë e vogla që ai ka.

Peshorja: Preçizë dhe të rezervuar, në punë do të jeni me të vërtetë të paluhatshëm e do t’i qëndroni larg situatave që mund të cënojnë imazhin tuaj. Nuk do të bëni kompromise edhe pse objektivi juaj është që të fitoni më shumë.  Do të keni dëshirë t’i dedikoheni fizikut dhe pamjes suaj. Në mbrëmje do të ndiheni të vlerësuar dhe të përkëdhelur.

Akrepi: Me mbështetjen e madhe që vjen nga qielli do të mund të realizoni atë që keni në kokë. Faktet dhe personat do të lëvizin në drejtimin e duhur. Një ditë për t’ja dedikuar punës dhe aktivitetit fizik. Natë e flaktë në krahët e partnerit. Ka shumë mundësi që në çift të keni gjëra të pazgjidhura ama sot vendosini mënjanë. Mbulojini me pasion.

Shigjetari: Do jeni pak të lënduar. Fajin për këtë e ka Planeti i natës në kuadraturë. Për këtë arsye nuk do të keni aspak dëshirë të realizoni detyrat tuaja të përditshme. Do të jeni të pavendosur tek vlefshmëria e tyre. Mos u bëni shumë snob. Punoni si gjithë të tjerët. Një dietë e mbushur me fruta do t’ju ndihmojë të gjeni një ekuilibër psikologjik dhe sidomos fizik. Asnjë komplikim në dashuri.

Bricjapi: Do të përdorni kreativitetin tuaj për t’i bërë më të kënaqshme takimet dhe marrëdhëniet me të tjerët. Nuk do të mungojnë mundësitë për t’u zbavitur. Kini besim tek vetja, por pa e tepruar me sjellje sipërfaqësore. Përfshijeni partnerin në iniciativat tuaja. Bashkë me të mund të ndërmerrni një udhëtim për të njohur vetveten dhe jo vetëm.

Ujori: Do të merrni vendime të rëndësishme në sektorin profesional. Kryefjala e kësaj dite do të jetë sjellja juaj e shkathët dhe një intuitë e pagabueshme. Ka ardhur momenti të mendoni strategji profesionale fituese. Bëni gati me përpikmëri planet që ju interesojnë. Marrëdhëniet sentimentale do të kalojnë në skaner por mos u transformoni në analizues.

Peshqit: Mund të prezantohen mundësi që do të vënë në dukje aftësitë tuaja të lëna në hije deri më tani. Në punë do të jetë e rëndësishme të keni qoftë edhe një objektiv të vetëm ama duhet t’a çoni deri në fund. Jini konkretë. Nuk do të gaboni. Nëse ndjenjat tuaja do të rikthehen në dashuri, do të keni shanse të mira për të arritur edhe më shumë se ç’prisnit.

HOROSKOPI | 16 Dhjetor 2015

Dashi: Me Hënën, Diellin dhe Uranin në anën tuaj është e pamundur t’ju mbash të ndalur. Do të jeni një vullkan i vërtetë, një tërmet: horizontet tuaja do të bëhen kozmike dhe projektet tuaja nuk do të jenë më pak të tillë. Falë aftësive tuaja në profesion mund të bëni hapa të rëndësishëm përpara. Venusi tek Akrepi do të ndezë  sferën afektive për shumicën prej jush.

Demi: Ç’të thuash? Janë pak ditë të komplikuara, ju bëjnë t’a shihni çdo gjë të zezë. Mos e lini veten të mposhteni nga vështirësitë, rigjeni qetësinë tuaj të brendshme. Kini parasysh mendimet e të tjerëve sidomos në punë: ndonjëherë mund të jenë më të mira se tuajat. Nëse jeni në çift jini të duruar, të paktën deri në darkë. Partneri do të jetë më konfliktual se zakonisht.

Binjakët: Hëna, Marsi dhe Urani bëjnë tifo për ju. Ndiheni plot energji dhe entuziazëm: asgjë nuk ju tremb e asgjë nuk duket jashtë mundësive tuaja. Ama bëni kujdes që të mos stërbëni gjëra. Në punë ndiqni intuitën tuaj pa hezituar: do t’ju drejtojë drejt zgjedhjeve më oportune. Programe të bukura në mbrëmje, por edhe udhëtime e spostime.

Gaforrja: Planetët ju bëjnë veçanërisht strateg dhe me intuitë. Do të jeni lojtarë të shkëlqyer shahu: nuk do t’ja zbuloni kundërshtarëve objektivat tuaja, por në momentin e duhur do të lëvizni gurët tuaj dhe do të bëni shah mat. Atmosferë e bukur afektive, me shumë ëmbëlsi. Edhe situatat më të ngatërruara do të zgjidhen dhe ju mund t’u dedikoheni atyre më të kënaqshme.

Luani: Venusi dhe Hëna shohin në drejtim tjetër. Lërini fare projektet ambicioze këto ditë, më mirë të kënaqeni me ato që keni. Nesër do të jetë një ditë e re. Dedikimi i tepërt ndaj punës do të thotë lënie pas dore e partnerit. Nëse për ju ka rëndësi lidhja, surprizojeni partnerin me diçka të papritur. Modifikoni disa zakone.

Virgjëresha: Do të ishte ideale zgjidhja e disa situatave të mbetura në vend edhe pse kërkojnë kohë e qetësi dhe në disa raste zgjidhje drastike. Bëni kujdes të mos tregoheni tepër të shkëputur nga një raport afektiv që ju intereson: edhe pse është një strategji e shkëlqyer për të qenë më tepër të dëshiruar, sot mund të shkaktojë efektin e kundërt. Mos e nënvlerësoni një shqetësim fizik.

Peshorja: Do t’a keni të lehtë të imponoheni, të fitoni pozicione prestigji, të viheni në dukje, të riorganizoni punën tuaj, të përballeni dhe të zgjidhni çështje të vështira. Pak palestër do t’ju bëjë mirë, duke qenë se lejon shoqërizimin dhe krijimin e marrëdhënieve interesante dhe të këndshme ndërpersonale. Dashuria do të jetë si një përrallë, e aftë t’ju çojë në një vend të mrekullueshëm.

Akrepi: Humor i alternuar gjatë gjithë ditës. Kolegët do t’ju qëndrojnë larg, përpiquni të ruani ndonjë fjalë të mirë për partnerin. Momente reflektimi dhe analize kritike do të gërshetohen me momente euforie, rëndësi ka që të mos jeni të nxituar në vendime. Mbani nën kontroll tensionin, mos u qani shumë për një lodhje të pashmangshme.

Shigjetari: Më në fund do të keni mundësinë të bëni të vlefshme arsyet tuaja në çdo fushë të jetës. Nëse keni qenë viktima të ndonjë padrejtësie, tani mund të merrni drejtësi. Nëse deri dje nuk keni mundur të tregoni një ide tuajën, tani do të keni në dorë kartat e duhura për t’a bërë dhe për të mposhtur kundërshtarët tuaj. Moment i mirë për të bërë apo pranuar ftesa e për të parë njerëz.

Bricjapi: Në këtë moment ju këshillohet që të përqendroheni tek paratë, bizneset, tek gjërat praktike dhe jo tek jeta sentimentale. Konfigurimet e sotme yjore do të shënjojnë mundësi të shkëlqyera që duhet t’i shfrytëzoni shpejt, në kohë dhe me reflekse të shpejta. Nuk bëhet fjalë për mundësi me pak vlerë, ndaj ja vlen që t’i dedikoni vëmendje maksimale.

Ujori: Hëna në kënd me Diellin ju bën më luftarakë dhe të vendosur se zakonisht. Një ftesë për martesë për ju… nga momenti që ju pëlqen të rrezikoni dhe të hidheni me parashutë. E keni për detyrë të qetësoni miqtë dhe familjarët në këtë moment euforie. Ambicjet tuaja do të gjejnë konfirmim në një mundësi të shkëlqyer. Plotësoni një dëshirë të partnerit.

Peshqit: Një çështje që do të thithë një pjesë të mirë të energjive dhe vëmendjes suaj më në fund do të gjejë zgjidhjen e duhur. Yjet, edhe pse  e mbrojnë shëndetin tuaj, do t’ju shtyjnë të kujdeseni për pamjen tuaj për t’u dukur akoma më joshës tek të tjerët. Kalimi i Hënës në shenjë nesër do të inagurojë një periudhë vërtetë të shkëlqyer për gjithçka.

HOROSKOPI | 15 Dhjetor 2015

Dashi: Parashikohen dashuri të papritura për ata që dashurojnë dashuritë pasionale. Harmoni e mirë në jetën në çift. Do të keni shumë ide origjinale për t’a gjallëruar relatën. Eksperimentoni mënyra të reja dhe partneri juaj do të habitet dhe do të arrijë t’ju shohë si unikë. Jo keq programi i mbrëmjes e gjithashtu edhe marrëdhëniet me miqtë. Vazhdoni kështu.

Demi: Hëna në Ujor e mbyt humorin e mirë. Bashkë me të merr me vete edhe shpresat që keni për këtë ditë. Filloni të mendoni më pozitivisht dhe diçka e mirë do të ndodhë. Nën shënjestrën yjore do të jenë marrëdhëniet afektive. Jeni shumë kërkues, doni të tregoni dashuri dhe kërkoni siguri nga ana e partnerit. Bëjini një ekzaminim ndërgjegjes dhe rishikoni sjelljen tuaj.

Binjakët: Kjo ditë do të jetë e hapur dhe plot mundësi. Me siguri s’do të keni momente mërzitjeje, përkundrazi qielli do të ketë aq shumë ngjyra e lëvizje saqë edhe ndodhitë dhe humori do të jenë të ndryshëm në maksimum. Në këto ndjenja do të ketë hapësirë për të gjithë. Do të ndiheni aktiv dhe krijues me një dëshirë të madhe për rinovim për të ndryshuar gjërat rreth jush. Shumë mirë dashuria. Udhëtime, spostime për shumë prej jush.

Gaforrja: Me Hënën tek Ujori do të jeni të paparë në të bërët llogari e do të jeni akoma më të mirë në drejtimin e çdo situate në avantazhin tuaj. Ka ardhur momenti të reflektoni se cilën situatë duhet të çoni përpara. Do të ketë mundësi për të ndërtuar diçka të re dhe të rëndësishme. Edhe pse jo me kënaqësi duhet të pranoni ndonjë përgjegjësi më shumë.

Luani: Vuajtja dhe diplomacia do të ushqehen në nivele shumë të ulta nga Hëna tek Ujori. Kjo situatë do të rrezikojë të prishë disa situata të favorshme. Pakënaqësitë, të vogla por të përsëritura, do t’ju vënë në një pozitë jo fort të mirë sidomos në marrëdhëniet shoqërore. Në dashuri do të ndjeni një impuls shumë të madh për të thyer rregulla e për t’i rishkruar ato, gjë që do të ndryshojë skenarin e jetës suaj sentimentale.

Virgjëresha: Kryefjala e momentit është efiçenca juaj. Çdo lloj situate në të cilën do të impenjoheni do të rezultojë produktive. Gjërat po ndryshojnë rreth e rrotull jush dhe ju nuk jeni tipa që të papriturat ju kapin të papërgatitur. Nuk është në stilin tuaj që t’i përshpejtoni gjërat në punë. Gjeni strategjinë e duhur që për situata të caktuara të arrini maksimumin për një kohë sa më të shkurtër.

Peshorja: Ndiheni mirë dhe në harmoni të plotë me ambjentin që ju rrethon. Kjo ditë do të sjellë siguri, stabilitet në marrëdhënie dhe dashuri. Gjërat e vogla të së përditshmes do t’ju ngrohin zemrën dhe do t’ju mbushin shpirtin. Kënaquni me parnterin dhe miqtë por mos e lini pas dore dietën.

Akrepi: Kjo ditë do të jetë e rrethuar nga inpute që nuk përshtaten plotësisht me natyrën tuaj. Me Hënën kundërshtare do të ndiheni të irrituar dhe më pak tolerantë. Gjëja më inteligjente që mund të bëni është shmangia e situatave konfliktuale në punë, familje dhe shoqëri. Në dashuri nuk ka kuptim t’i fshihni problemet duke pritur që ato të zhduken vetë. Bisedoni me partnerin duke e kërkuar zgjidhjen së bashku.

Shigjetari: Duke mësuar nga eksperiencat e kaluara mos e lejoni që në punë t’ju kapin mat. Kjo nuk duhet të ndodhë edhe përballë kërkesave më të çuditshme. Keni më tepër kohë në dispozicion për të reflektuar për një çështje private dhe për të marrë një vendim të mençur. Jeta sociale është mëse e kënaqshme por kjo po rrezikon që të lini mënjanë atë që ju do. Duhet t’a përfshini në interesat tuaj.

Bricjapi: Duhet pranuar se kjo ditë nuk do të jetë as pozitive dhe as negative. Mundohuni të mbani një sjellje bashkëpunuese dhe pak shpirt përshtatjeje që do t’ju garantojnë marrëdhënie të mira e të kënaqshme me të afërmit, miqtë dhe kolegët e punës. Hëna sugjeron t’a gjallëroni marrëdhënien në çift sidomos kur dialogu është pak i shuar.  Për disa nga ju do të ketë përfitime ekonomike.

Ujori: Sipas yjeve skena është e gjitha për ju, jo vetëm që do të jeni alegro por do të doni dhe do të ndiheni të dashur aq shumë sa ju vjen të hidheni pupthi. Kjo lumturi e brendshme që keni gjetur do të reflektojë edhe në familje. Nëse flitet për punë, shprehni në mënyrë personale propozimet tuaja. Ajo që do të habisë pozitivisht përtej përmbajtjes  do të jetë bindja juaj.

Peshqit: Hëna e sotme do të sjellë momente lodhjeje dhe një natë të irrituar. Do të jeni lehtësisht në kundërshti me familjen dhe me ata që jetojnë rreth jush. Është rasti të shmangni një dalje në mbrëmje dhe pak nga koha juaj e lirë t’ja dedikoni parnterit dhe familjarëve që ndihen të lodhur nga largësia juaj. Gjithashtu është rasti t’i dedikoni edhe pak kohë mirëqenies suaj fizike.

HOROSKOPI | 11 Dhjetor 2015

Dashi: Përfitoni nga mundësitë fituese që ju dhurohen nga yjet dhe shprehni shpirtin tuaj të iniciativës: në familje e mes miqsh do të keni një aftësi speciale për të zgjidhur problemet. Përfitoni nga favorizimi i Hënës për të rikrijuar pak intimitet me partnerin, zgjidhni të kaloni një mbrëmje me njëri-tjetrin, larg impenjimeve dhe zhurmave të njerëzve.

Demi: Qielli sot ju bën veçanërisht të çuditshëm e krijues. Ndiqni intuitën tuaj e nuk do të gaboni. Drejtoni antenat dhe talenti juaj i spikatur do të sjellë frymëzime të reja të çmuara. Nuk do të mungojnë hyrjet e parave dhe fitimet financiare. Nëse jeni duke përjetuar një histori dashurie kjo do të jetë dita juaj: kuptimi me partnerin do të fitojë pikë dhe  interes nga të dy.

Binjakët: Humori është plot gjallëri. Jeni konfuzë dhe ndoshta kjo ju ndodh ngaqë  nuk doni të njëjtën gjë pas një kohe të shkurtër. Gabime të mundshme në punë: mos i lini pas dore detajet, përpiquni të jeni më specifikë. Kundërshtisë Hënore i shtohet edhe ajo Diellit, Jupiterit dhe Saturnit.  Ekuilibri juaj ndjen peshën e rutinës që këto kohë është më impenjative.

Gaforrja: Nuk ka rreziqe serioze ndaj mund t’i përballoni të rejat me besimin se gjithçka do të shkojë mirë. Gjithsesi duhet të vini rregull rreth jush si në marrëdhënie ashtu edhe në çështje praktike. Disa projekte për momentin duhen braktisur: kështu do të evitoni zhgënjime, shpenzime energjish e parash. Dedikojini kohë pushimit, pa refuzuar propozime për kohë të lirë dhe argëtim.

Luani: Mund të kuptohet lehtësisht se gjithçka shkon për mirë tani që keni rigjetur qetësinë, sigurinë, kthjelltësinë: nga ana tjetër me Hënën tek Shigjetari nuk mund të ndodhte ndryshe. Zotërim i gjesteve, kontroll emocional, një logjikë që është e përsosur! Nëse besoni në një takim të veçantë mund edhe të kënaqeni, por jini të vetëdijshëm se çështja mund të marrë një kthesë për keq.

Virgjëresha: Nuk është aspak çudi nëse për shkak të kuadraturës hënore humori juaj do të bjerë dhe do të jeni më pak xhentilë dhe shoqërorë se zakonisht. Besojuni miqve, tregojini shqetësimet tuaja dhe përfshijini në zgjidhjet e problemeve. Në mbrëmje bëni një program rikarikimi psikofizik por evitoni ndonjë praktikë sportive shumë të lodhshme apo konkuruese.

Peshorja: Mëngjes i mbarë gjysma e punës. Përqendrojini takimet e punës në pjesën e parë të ditës, do të jeni më bindës dhe konstruktiv. Atmosfera është shumë e këndshme me miqtë dhe optimizmi juaj do t’i pushtojë të gjithë. Çiftet do të shohin të përmirësohet marrëveshja me partnerin si në nivelin intelektual ashtu edhe në atë seksual, një faktor ky shumë i rëndësishëm.

Akrepi: Fiksojini mirë objektivat, përndryshe energjitë tuaja do të shpërhapen në mijëra drejtime dhe nuk do të qullosni gjë. Sensi praktik do t’ju ndihmojë të dalloni mundësitë e mira nga ato më pak avantazhuese. Një projekt duhet riparë nën dritën e ngjarjeve të reja. Në fushën afektive gjithçka paraqitet mirë: fantazia juaj mund të ndizet dhe mund t’ja lejoni vetes të jeni më “akrepa” se kurrë.

Shigjetari: Hënë e re në shenjë. Shoqërorë, të shkëlqyer dhe me reflekse të shpejta do të keni aftësinë të kuptoni në ajër njerëz dhe situata: kjo do t’ju lejojë të jeni gjithnjë një hap më përpara të tjerëve. Një mbrëmje e gëzuar do t’ua bëjë jetën afektive një furtunë ngjarjesh dhe situatash të këndshme emocionale. Surprizat e këndshme nuk do të mungojnë as për personat singëll.

Bricjapi: Pranoni me qetësi një konfrontim opinionesh. Mos ngulni këmbë në idetë tuaja edhe pse ju duken më largpamëse se ato të të tjerëve. Raportet me ambjentin krijojnë tension? Ndoshta pretendoni shumë, përpiquni të mbani një gjendje të qetë shpirtërore. Synoni mirëqenien: keni nevojë të forcoheni, disintoksikoheni, të ndryshoni zakonet, ndryshoni dietë, të bëni më tepër lëvizje.

Ujori: Nëse në punë gjithçka shkon vaj, nuk mund të themi të njëjtën gjë për dashurinë. Disa shkundje do të rigjallërojnë një raport që ka humbur pak entuziazëm. Mos i merrni të mirëqena ndjenjat e të tjerëve apo më keq akoma të përfitoni nga to: respektoni ritmet e partnerit. Shëndeti nuk ju shqetëson dhe për momentin duket se jeni shumë të përqendruar në kurimin e imazhit. Një look i ri do t’ju kënaqë.

Peshqit: Përpiquni të mbani nën kontroll ankthin e krijuar nga Hëna negative tek Shigjetari dhe përfitoni nga favoret e Venusit dhe Plutonit që ju mbështesin fizikisht dhe mendërisht. Dashuria dhe miqësia mund të ndërthuren duke ju hutuar. Mund t’ju vijnë ide të reja për të gjallëruar punën dhe studimin. Merrni pak kohë për t’ja dedikuar familjes dhe vetes.

HOROSKOPI | 10 Dhjetor 2015

Dashi: Ditë e shkëlqyer! Do të gjeni mënyrën e duhur për të bashkuar teorinë me praktikën dhe kjo do të jetë në avantazhin tuaj. Me vëmendjen e duhur, sensi praktik dhe impenjimi, bashkuar me pak fat do t’ju bëjnë fitues. Sfera juaj sentimentale do të jetë e butë dhe e ëmbël. Do të keni kuptim të plotë me partnerin. Realizimi i një ëndrre nuk has pengesa: keni në dorë letrat e duhura.

Demi: Dita do të rrjedhë qetësisht pa ndonjë ekzaltim të veçantë. Do të zbuloni kënaqësi të vogla në përditshmërinë tuaj. Kjo falë Mërkurit që prej ditës së sotme është në trekëndësh me shenjën tuaj. Kapini rastet e arta që do të mbërrijnë në frontin ekonomik dhe tregohuni optimistë përsa i përket realizimit të një projekti. E keni nisur me këmbë të mbarë dhe keni as nën mëngë.

Binjakët: Pak ditë gri kjo e sotmja për shenjën tuaj. Dembelizëm, demotivim, pak melankoli do të jenë elementët dominues të gjendjes suaj shpirtërore, edhe pse në shumicën e rasteve nuk do të ketë arsye subjektive për këtë sjellje. Mes të tjerash do të jeni pak të këqinj me partnerin tuaj gjë që do të sjellë konflikte.

Gaforrja: Fazë lodhjeje dhe qetësie. Asgjë e rëndësishme për t’u shënuar në asnjë fushë: pas pasionit yjor të ditëve të mëparshme kjo gjendje nuk duhet konsideruar negative. Tani keni të gjithë kohën e duhur për t’u çlodhur, të rimendoni për veten, të lexoni një libër të mirë e t’a merrni me ngadalë. Shmangni lojrat e fatit. Kujdes me shpërqendrimin.

Luani: Jeta më në fund ju buzëqesh. E privilegjuar është zemra e hapur për emocione të ëmbla dhe momente të paharrueshme: një takim joshës ju ofron mundësinë për një aventurë të këndshme. Në punë do të çoni në fund me eficencë impenjimet e ndërmarra, mos e shtyni nisjen e një projekti nga frika se nuk jeni në lartësinë e duhur. Programe të këndshme në mbrëmje.

Virgjëresha: Ndoshta do të mbeteni pak të habitur e të zhgënjyer kur të kuptoni se persona e situata janë krejt ndryshe nga ç’ju ishin shfaqur deri më tani. Mos e shkakrkoni nervozizmin në familje por përpiquni të racionalizoni problemin. Pakte të qarta e miqësi jetëgjatë. Nëse besoni hidhuni në një sipërmarrje të re, por sigurohuni që gjithçka bëhet sipas rregullave.

Peshorja: Mbështetur nga Marsi në shenjë dhe Saturni e Dielli tek Shigjetari do të shquheni për grintën që keni në çdo gjë bëni. Hëna nuk do të rrijë duarlidhur por do t’ju sugjerojë strategji fituese për të përmirësuar pozicionin tuaj profesional dhe fitimet. Tregoni kujdes ndaj look-ut të kuruar në detaje: veshja, truku dhe një fizik i tonifikuar e sportiv rrisin vetëvlerësimin.

Akrepi: Duke pranuar një ftesë që do të rezultojë shumë e këndshme do të hyni në një orbitë të re njohjesh dhe interesash të nevojshme për punën tuaj. Përpara jush hapen prespektiva interesante: jini të zgjuar dhe përdoreni më së miri imazhin tuaj. Nëse jeni duke jetuar një histori dashurie, ndoshta është rasti të vini më tepër entuziazëm në çift: një darkë mund të ketë efektin e dëshiruar.

Shigjetari: Yjet ju përkëdhelin: përgatituni për një ditë të shkëlqyer, e shënjuar nga një gamë e gjerë mundësish, takime të këndshme dhe interesante nga pikëpamja intelektuale. Për dikë mund të bëhet e vështirë t’i thotë jo një aventure edhe nëse është në një marrëdhenie të kondsoliduar e të kënaqshme. Intuitë e mirë në fushën profesionale.

Bricjapi: Sot do të jenë të shumta punët për t’u sistemuar dhe praktikat për t’u çuar në fund, aq sa do të detyroheni të rrini jashtë orarit. Në këmbim do të arrini të thjeshtoni edhe t’i bëni të rrjedhshme edhe detyrat më të vështira. Mos u dekurajoni nga pengesat burokratike: me mprehtësi do të arrini të gjeni çelësat e duhur. Dashuria shumë mirë.

Ujori: Jeta afektive dhe ajo sociale do të pasurohen me elementë të rinj që do t’i bëjnë ato më tërheqëse, ekzaltuese dhe të gëzueshme: falë aftësisë suaj do të hyni dhe bëheni pjesë e një ambjenti ekskluziv. Në dashuri? Për të bërë përshtypje tek një njeri që nuk është fort i hapur ndaj bukurisë suaj, do të shfaqni gjithë repertorin tuaj personal.

Peshqit: Nëse me Hënën, Jupiterin dhe Saturnin kundërshtar sot dashuria nuk shkon mirë dhe familja ju jep më shumë dhimbje koke se sa qetësi, ngushëllimi vjen përmes pazarit: asgjë e pamatur, jeni mjaftueshëm inteligjentë për të mos bërë çmendurira. Kërkoni objekte apo mjete vertetë të nevojshme. Ka shumë mundësi të keni dhimbje koke si pasojë e tretjes: ushqehuni në mënyrë më të shëndetshme.

HOROSKOPI | 8 Dhjetor 2015

Dashi: Nëse bukuria dhe sex-appeali juaj janë në nivele maksimale falë vendosjes së planetëve, forma mund të mos jetë shumë e kënqashme. Marsi ju shkon kundër, do të përjetoni momente lodhjeje dhe shpesh do të ndiheni nervozë dhe të shqetësuar. Si rrjedhojë optoni për një ditë relaksi të plotë.  Evitoni tensionet dhe diskutimet.

Demi: Hëna tek Akrepi ju vesh me humor gri: ambjenti është i tejnxehur nga xhelozi dhe pakënaqësi të cilat duhen larguar menjëherë. Pa asnjë shkak kthehen frikërat dhe ankthet që mendonit se i kishit kaluar, flisni me një mik të besuar. Natë jo e qetë. Për të lehtësuar gjumin shmangni pilulat sintetike të gjumit, më mirë merrni ndonjë pikë melissa.

Binjakët: Dream BIG thonë amerikanët, ëndërroni për gjëra të mëdha: keni vullnet të madh për të vepruar, për të ndërtuar, për të vënë në praktikë gjithçka që keni vendosur. Nuk do të mungojnë mundësitë e mira për sukses. Jeni energjik, të zgjuar, këmbëngulës dhe mund të mbështeteni në ndihmën dhe mbështetjen e të tjerëve. Planetët e shpejtë në Akrep flasin për interesa stimuluese dhe njohje të reja.

Gaforrja: Mund të bëni gjithçka doni: ëndrrat realizohen, faktet dhe njerëzit lëvizin në drejtimin e dëshiruar! Të inkurajuar e përkrahur nga personat për të cilët ushqeni një admirim të thellë dhe me guxim ju mund të rriteni në fusha krejësisht të reja.  Natë magjike e pasioni në krahët e partnerit. Venusi ju do të bukur, ndaj rregulloni look-un tuaj ndoshta dhe me blerje që ja keni vënë syrin.

Luani: Për shkak të disa kalimeve negative të planetëve, humori juaj nuk do të jetë dhe aq i mirë.  Shfaqeni të dyshimtë, hezitoni më tepër se zakonisht dhe keni frikë se mos bëni hapa të gabuar. Është e vërtetë që gjërat nuk po shkojnë dhe aq mirë por është po ashtu e vërtetë që nuk mungojnë mundësitë për të pasur gjëra të mira. Nëse keni ndonjë problem me dikë mos u tejzgjasni në sqarime. Relaksohuni.

Virgjëresha: Trekëndëshi Hënë-Pluton ju bën zhivë. Do të keni dëshirë të lëvizni, të spostoheni, të bëni eksperienca emocionuese. Do të përballeni me shumë gëzim  me fytyra dhe situata të reja. Do të jeni të gjallë dhe plot pasion. Kush dëshiron të bëjë takime të reja mund t’i ndodhë, por mund edhe të shihni të rikthehet në jetën tuaj një dashuri e vjetër.

Peshorja: Intuita është arma juaj më e mirë në këtë moment: mos i nënvlerësoni avantazhet që mund t’ju sjellin “antenat” tuaja personale. Do të keni rastin të njihni njerëz të vlefshëm, me rëndësi me të cilët të ndani pasionet dhe hobby-t. Për beqarët një aventurë në dukje kalimtare mund të shndërrohet në një lidhje fikse dhe të qëndrueshme. Bashkëpunim në çift.

Akrepi: Qielli mbështet programet e argëtimit duke ju dhënë mundësinë që të relaksoheni dhe më në fund t’i dedikoni kohë aktiviteteve tuaja të preferuara. Duhet të udhëtoni e të shkoni në ndonjë lokalitet të preferuar? Nisuni plot besim pasi do të kaloni orë shumë të këndshme me personat e dashur. Do të dini të ndërtoni rrugë të reja për t’u kuptuar më mirë me partnerin dhe do të ndani çaste të paharrueshme.

Shigjetari: Bëni kujdes që të mos nervozoheni shumë nga dikush që ka ambicje të arrijë të njëjtat rezultate si ju. Mund t’a mbani larg por pa u zbuluar shumë e mbi të gjitha pa u shfaqur as agresivë dhe as të paduruar. Një tis i hollë nervozizmi do të mbulojë marrëdhënien tuaj për shkak të Venusit në shenjën para tuajës. Miqësi të reja dhe personat singëll do të gjuhen si kurrë më parë.

Bricjapi: Yjet ju mbrojnë: një shqetësim i juaji do të bëhet i madh nëse nuk do të bazohet. Një miqësi e re ju tërheq në një luftë argëtuese, por veproni në mënyrë që të mos lini shumë zemra të lënduara pas jush. Disa prej jush do të arrijnë një objektiv të rëndësishëm, disa të tjerë do të hyjnë në kontakt me persona dhe ambjente të reja, të ndryshëm nga ata të zakonshmit.

Ujori: Yjet sot ua bëjnë me drita për t’ju tërhequr vëmendjen: rrezikoni të shkoni përtej limiteve të durimit të të tjerëve. Jeni aq shumë të përqendruar tek vetja saqë harroni t’a vini veten në vendin e tjetrit e madje edhe kur bëhet fjalë për familjarët tuaj. Shihni komplote ngado! Ngrijeni kokën e shihni çfarë nevojash kanë ata që ju rrethojnë.

Peshqit: Me yjet e favorshme në qiellin tuaj lehtësoni impenjimet e ditës dhe thuajini po një udhëtimi që e keni mbajtur në sirtar. Jo vetëm që do të kenaqeni, por mund të njihni njerëz simpatikë të kulturave dhe feve të ndryshme Të reja të këndshme. Pasioni do të jetë në kulm! Për disa mund të zbulohet ndonjë gënjeshtër e vogël duke krijuar paqëndrueshmëri në marrëdhënien në çift.

HOROSKOPI | 7 – 13 Dhjetor 2015

Dashi: Dashuria: Pa e kuptuar jeni duke futur më tepër se një tension në çift. Bëni kujdes pasi edhe nëse relata është e konsoliduar mund të ketë ndonjë problem. Për personat singëll nuk ka më justifikime: Duhet “përballuar” pretendenti.

Puna: Këtë javë do të keni aksese edhe liri të mëdha në punë. Do të duhet vetëm të zgjidhni një problem ekonomik e të sqaroni gjithashtu ato çështje që kanë mbetur pezull. Është java më e mirë për të bërë ato gjëra që nuk keni mundur deri më tani.

Ashendenti me fat: Peshorja

Fati: 5 Yje

Demi: Dashuria: Gjatë kësaj jave xhelozia do t’ju turbullojë bindshëm edhe pse në zemrën tuaj e dini mjaft mirë se nuk keni as edhe një arsye për t’a përjetuar këtë ndjenjë. Situatë jo pozitive për beqarët. Historitë që mund të lindin në këtë periudhë nuk do të zgjasin.

Puna: Në sferën profesionale keni dikë që po ju ngatërron idetë dhe po ngadalëson rikthimin tuaj në punë. Nxirrni të gjithë ambicjet brenda vetes sepse gjatë këtyre ditëve yjet dëshirojnë t’ju kënaqin dhe dhurojnë këmbënguljen për të ndjekur objektivat tuaj.

Ashendenti me fat: Binjakët

Fati: 1 Yll

Binjakët: Dashuria: Jeni të sigurt që dëshironi të çoni me tutje këtë situatë që po zvarritet prej shumë kohësh? Gjatë këtyre ditëve një ndarje mund të përjetohet në mënyrë pozitive. Me sa duket jeni lodhur së luftuari për ata që tregojnë pak interes për ju. Singëll? Të çmendur. Këshilla: mos u bëni shumë agresivë.

Puna: Periudhë me tension të lartë. Fajin për këtë e ka një ndryshim që keni bërë kohët e fundit. Gjatë këtyre ditëve do të arrini të gjeni idenë e duhur për të përballuar çdo problem. Në fund të fundit gjithçka do të zgjidhet më së miri në favorin tuaj.

Ashendenti me fat: Peshqit

Fati: 3 Yje

Gaforrja: Dashuria: Beqarët do të duhet të përballen e të guxojnë dhe do të shpërblehen nga një qetësi shpirtërore dhe afektive. Edhe pse erosi vazhdon të jetë i kënaqshëm është një periudhë revizioni për çiftet në krizë. Nuk ka më rrugë të mesme. O brenda, o jashtë.

Puna: Më në fund do të pranoni se në punë gjërat nuk shkonin dhe aq mirë. Do të jetë më e thjeshtë për ju t’i vendosni kapakun sidomos disa situatave të pakëndshme. Gjatë këtyre ditëve do të merrni më në fund vendime të rëndësishme. Kurajo!

Ashendenti me fat: Dashi

Fati: 2 Yje

Luani: Dashuria: Personat singëll do të nxjerrin në pah pasionin dhe përkushtimin për të gjetur shpirtin binjak. Gjatë këtyre ditëve për këtë shenjë do të jetë e thjeshtë të flitet për dashurinë. Për çiftet do të ketë të reja në horizont. Disa situata gjatë kësaj jave do të modifikohen për mirë ose për keq.

Puna: Keni kohë që ndjeni nevojën të ndryshoni diçka në sferën profesionale. Prespektivat në punë gjatë kësaj periudhe duken fitimprurëse dhe të shkëlqyera. Gjithashtu edhe aspiratat që keni nuk do të jenë të këqija ndaj mbajini aty.

Ashendenti me fat: Bricjapi

Fati: 4 Yje

Virgjëresha: Dashuria: Gjatë kësaj jave nuk do të jeni në sintoni me ndjenjat. Jeni në çift dhe partneri nuk po tregon interes për nevojat tuaja? Mos bëni polemika por thuajani me sinqeritet. Beqarët nuk po dinë si të gjejnë fillin e bisedës sentimentale.

Puna: Javë me hope. Gjithsesi kjo është një përiudhë shumë impenjative në sferën profesionale sepse në horizont shfaqen përgjegjësi të reja. Gjëja pozitive është që projektet dhe objektivat janë të qarta.

Ashendenti me fat: Ujori

Fati: 3 Yje

Peshorja: Dashuria: Nëse jeni në çift, yjet kërkojnë nga ju vëmendje maksimale ndaj lidhjes. Skenat e xhelozisë dhe nervozizmit duhen mbajtur nën kontroll. Beqarët do të jenë një miks interesant i parrezistueshëm joshjeje, karizme, tërheqjeje e sharmi.

Puna: Të konsoliduar nga ditët e kaluara do të dini të përballeni me pengesat e sektorit tuaj profesional. Nuk ka të ardhura pozitive ekonomike, mbani mend se kush investon sot duhet të presë disa muaj për të parë benefitet.

Ashendenti me fat: Shigjetari

Fati: 2 Yje

Akrepi: Dashuria: Jeni singëll? Dashuria për pak do të trokasë në derën tuaj. Mundohuni të mos ju kapë në befasi. Nëse jeni në çift, kujtimet e një eksi do t’ju krijojnë disa probleme gjatë kësaj jave. Mos vini në diskutim gjendjen tuaj aktuale.

Puna: Java në punë do të shkojë shumë mirë. Do të rezultojë e lehtë dhe e shpejtë më shumë se zakonisht. Yjet do t’ju japin intuitën e duhur profesionale. Gjatë këtyre ditëve keni nevojë për më shumë para për të kënaqur disa teka.

Ashendenti me fat:

Fati: 4 Yje

Shigjetari:  Dashuria: Erosi, ndjenja dhe jeta në çift janë  qendra e botës suaj. Kini kujdes nga historitë që sapo kanë nisur. Duhen jetuar pa impenjim. Beqarët janë në kërkim të personave gjithnjë e më të veçantë. Nuk kënaqen kurrë. Bëhuni më pak kërkues se përndryshe do të mbeteni beqarë të stazhonuar.

Puna: Në këtë periudhë po mbërrijnë disa përgjigje jetëdhënëse. Bëhuni gati se në bazë të këtyre propozimeve do të mund të ndërmerrni rrugëtime të ndryshme profesionale. Parashikohen shpenzime, kujtoni që paratë duhet t’i administroni me më tepër kujdes.

Ashendenti me fat: Demi

Fati: 3 Yje

Bricjapi: Dashuria: Historitë e vjetra nuk u interesojnë beqarëve, por gjatë këtyre ditëve nuk përjashtohet ndonjë rimendim. Të papritura. Deklarata dashurie dhe kthime nga e shkuara. Kush është në çift ndihet disi i luhatur dhe duhet të rigjejë busullën e orientimit.

Puna: Nuk do të arrini t’i jetësoni ato ndryshime të rëndësishme që do të donit të nisnit në të ardhmen tuaj. Nëse vazhdoni të prisni momentin e duhur nuk do të vijë. Mundohuni të jeni më konkretë! Tani! Carpe Diem!

Ashendenti me fat: Virgjëresha

Fati: 4 Yje

Ujori: Dashuria: Jeni të lumtur në çift, por keni nevojë të jetoni emocione të reja? Një udhëtim romantik mund t’ju ndihmojë. Të qenurit singëll mund të jetë kritike për ju. Mund të dekurajojë pretendentët. Bëhuni më të disponueshëm.

Puna: Gjatë këtyre ditëve mund të gjeni idenë e duhur për të kapërcyer një problem në punë ose do të gjendeni në pozitën e duhur për të bërë kontakte të reja. Keni shumë situata në zhvillim. Mundohuni t’i bëni të gjitha me racionalitet, qetësi dhe këmbë të ngulura mirë në tokë.

Ashendenti me fat: Akrepi

Fati: 3 Yje

Peshqit: Dashuria: Gjatë këtyre ditëve do të jetë e rëndësishme t’i jepni hapësirën e duhur dashurive të reja. Ato të vjetrat nuk ju japin më asgjë. Nëse ju pëlqen dikush por s’jeni të bindur për ndjenjat, mos shkatërroni gjithçka duke ja thënë menjeherë. Kini durim pasi do të ketë një moment më të mirë për t’u deklaruar.

Puna: Java do të nisë me pretendimet e duhura për pafundësinë. Disa turbullira emotive do ju shkaktojnë mendime të gabuara apo të çuditshme që nuk do të dini t’i intepretoni mirë. Do të gjendeni nën efektin breshkë. Kurohuni me pak ginseng.

Ashendenti me fat: Gaforrja

Fati: 1 Yll

HOROSKOPI | 3 Dhjetor 2015

Dashi: Efiçenca vazhdon te jetë karakteristika juaj e momentit, gjithçka në të cilën do të impenjoheni do të rezultojë shumë produktive. Gjërat janë duke ndryshuar rreth jush por nuk jeni tipat që kapeni të papregatitur. Më mirë të mos i nxitoni gjërat në punë: vendosni një strategji për të marrë maksimumin me minimumin e energjive. Merruni me fizikun.

Demi: Mos u besoni njohjeve të rreme që nuk lënë gjurmë. Zgjidhni shoqëritë e vërteta dhe ofrojini afërsi dhe disponibilitet më të madh atyre. Hëna mike e pozicionuar tek Virgjëresha ju karikon dhe ju bën të etur për t’u rivënë në lojë dhe për të treguar se sa vleni. Në dashuri keni dëshirë për gjëra të reja: lërini vend fantazisë dhe dëshirës për të luajtur: partneri do t’a vlerësojë. Personat singëll do të kenë fat.

Binjakët: Mos u dorëzoni përpara një dështimi të vogël. Përkundrazi perfeksiononi strategjinë dhe këmbëngulni në rrugën që keni ndërmarrë. Yjet do t’ju mbajnë nën vëzhgim: nuk do t’ju falin asnjë shpërqendrim dhe asnjë gabim. Nëse keni një histori dashurie që ju shtyp, dyfishoni kujdesin dhe dozën e ëmbëlsisë dhe bëni gjithçka për të bërë të lumtur partnerin.

Gaforrja: Ditë e mirë. Hëna favorizuese stabilizon humorin tuaj dhe ju dhuron më tepër fat si në çështjet profesionale ashtu dhe në ato sentimentale. Nëse jeni në çift do të shkoni dakort pa sforco me personin e dashur, me të cilin do të kaloni një mbrëmje pasionale e plot gëzim të shfrenuar. Kush është singëll do të mund të vërë në provë bukurinë dhe fuqinë për të joshur.

Luani: Qiell jo i ashpër. Siç mund t’a keni kuptuar nuk parashikohen emocione përçarëse por vetëm ndjesi të buta. Gjëndja juaj duket sikur është në pritje. Do të gërshetoni momentet e detyrës me ato të kënaqësisë pa lënë pas dore as njërën e as tjetrën. Një intuitë e mirë dhe një planifikim i kujdesshëm do t’ju bëjnë të ndiheni mirë në çdo ambjent që do të gjendeni dhe dhe do të veproni.

Virgjëresha: Nuk mjafton të keni Hënën në shenjë për të kaluar një ditë të qetë dhe të kënaqshme: Neptuni dhe Saturni do të fusin hundët. Një përzierje energjish që ju bën konfuzë, të pasigurtë dhe nervozë. Do të jeni të shpërqendruar, impulsivë dhe gjithçka tjetër përveçse diplomatikë. Për disa probleme të komplikuara do të arrini të gjeni zgjidhjen pa dalë nga rruga e duhur.

Peshorja: Me Mërkurin e favorshëm jeni më të interesuar dhe bashkëpunues në miqësitë ekzistuese dhe do të ndiheni të inkurajuar të krijoni kontakte të reja. Edhe pjesëmarrja në një grup që vepron në fushën sociale mund të kënaqë nevojat tuaja. Me rimbushjen e energjive, do të dëshironi të mos i shpenzoni për rutinën e zakonshme por për t’u kënaqur siç preferoni dhe do t’ja dilni.

Akrepi: Hëna mikja juaj do t’ju ndihmojë të merrni frymë lirisht edhe pse nuk do të jetë në gjendje t’ju ndihmojë nga pengesat dhe hutimi. Mos bëni manovra të rrezikshme kur jeni në makinë: mos harroni se Marsi po kalon në shenjën para tuajës. Mos i shprehni ndjenjat. Në këtë moment ju leverdis të mbani për vete ndjenjat dhe emocionet. Kujdes!

Shigjetari: Me Hënën në kuadraturë jeni pak poshtë me moral: ndoshta një problem i vogël ju shqetëson, por bezdia nuk do të jetë kushtëzuese. Provoni t’i merrni gjërat me më tepër ironi dhe përpiquni të tregoheni më pak tolerant ndaj rregullave. Nëse doni të dilni fitimtar në duelin me partnerin, armatosuni me një shpatë të pagabueshme, me mirësi, ëmbëlsi e kuptim.

Bricjapi: Sot nuk do të lodheni: era fryn në favorin tuaj dhe ju shtyn drejt qëllimeve që synoni. Do të jeni të shkathët, të vendosur dhe të sigurt për t’u ofruar në mënyrë të suksesshme në fushën profesionale. Në fushën e dashurisë do të dini të ringjallni lidhjen tuaj në çift me një sërë gjetjesh dhe një dozë të konsiderueshme pasioni. Dhurata, surpriza dhe emocione në mbrëmje.

Ujori: Duhet të bëni zgjedhje të vështira. Mos e kërkoni mendimin e një familjari që e dini që nuk ndan të njëjtën pikpamje me ju: për momentin mund t’a dëgjoni këshillën e tij por më pas vendosni sipas mendjes tuaj. Edhe pse ndonjëherë jeni pinjollë dhe kërkues do të jeni të adhurueshëm dhe joshës më shumë se kurrë: kush mund t’ju rezistojë. Për personat singëll moment shumë i mirë: guxoni!

Peshqit: Hëna tek Virgjëresha ndikon humorin tuaj. Frekuentimi i ambjenteve të reja nuk do të mjaftojë për të harruar mërzitë e përditshme: në raportet me familjarë përpiquni të çdramatizoni disa sjellje armiqësore. Duhet të shkarkoni tensionet duke praktikuar ndonjë sport të lehtë apo më mirë akoma ndonjë disiplinë orientale që qetëson trupin dhe mendjen.

HOROSKOPI | 2 Dhjetor 2015

Dashi: Problemet nuk janë zgjidhur tërësisht, por optimizmi ju mban lart: mos i shpërfillni këshillat e mençura të një miku. Përpara se të hidheni në ndonjë projekt reflektoni mirë mbi punën që mund të sjellë ai. Në dashuri? Ndiheni të dyjëzuar mes dëshirës për t’u arratisur tek e reja dhe mbetjes të ankoruar në një stil jete që nuk ju përfaqëson më.

Demi: Qielli ju bën veçanërisht të çuditshëm dhe krijues. Ndiqni intuitën tuaj dhe nuk do të gaboni. Drejtoni antenat, talenti juaj i spikatur do të sjellë frymëzime të reja e të vlefshme. Nuk do të mungojnë hyrjet financiare dhe fitimet. Nëse keni një histori dashurie të lumtur, kjo do të jetë dita juaj: marrëveshja me partnerin do të jetë e përkryer nga çdo pikëpamje.

Binjakët: Dita nis me një farë mundimi, sidomos nëse ndjeni lodhje dhe pak dëshirë për të bërë gjëra. Hëna jo harmonike veçse i përkeqëson gjërat: çdo kokrrizë do t’ju duket mal. Flasim për dashuri: Jeni kaq të përfshirë nga problemet dhe impenjimet saqë nuk e vëreni një vështrim të ngulur tek ju. Shumë shpejt do të hapni sytë.

Gaforrja: Fiksojini mirë objektivat tuaja, përndryshe energjitë do të shpërdahen nëpër një mijë drejtime dhe nuk do të bitisni asgjë. Më mirë një vezë sot se një pulë mot. Sensi praktik do t’ju ndihmojë të dalloni mundësitë e mira nga ato me më pak avantazhe. Klimë e butë në anën emocionale: sjellja juaj e vëmendshme dhe të kuptuarit na çon në parashikimin se tensioni i lartë do të mbetet i qëndrueshëm.

Luani: Dita do të rrëshkasë qetësisht, pa shumë emocione. Falë Hënës në shenjën e Virgjëreshës do të zbuloni kënaqësi të vogla në përditshmërinë tuaj. Kapini rastet e arta që do t’ju vijnë në planin ekonomik dhe tregohuni optimistë për realizimin e një projekti. Jeni në rrugën e duhur dhe keni ase nën mëngë.

Virgjëresha: Nga pikëpamja profesionale kjo do të jetë një ditë pozitive dhe interesante për shumë prej jush: imagjinata dhe kreativiteti do t’ju lejojnë të merrni iniciativa stimuluese dhe inteligjente të cilat mund të çojnë në ndryshime të këndshme në aspektin financiar. Lajme shumë të mira, madje të shkëlqyera në frontin sentimental. Keni shumë sintoni dhe mirëqenie me personin e zemrës.

Peshorja: Nëse në aktivitetin tuaj lind nevoja urgjente për ndryshim thelbësor për të evituar më të keqen, sot mund të mbështeteni tek bisedat  sqaruese me personat kopetentë. Në familje duhet të pranoni se askush nuk është perfekt e madje as ju, ndonjëherë bëni gabime. Pranojini ftesat, merrni pjesë nëpër evente sociale, mos u mbyllni në shtëpi. Thuajini po aktivitetit fizik, por pa sforco të tepruar.

Akrepi: Hëna tek Virgjëresha bëhet copash për t’ju bërë realitet dëshirën për të qenë në qendër të vëmendjes, e si rrjedhojë ju dhuron siguri e hijeshi. Megjithatë protagonizmi juaj mund të rezultojë pak disharmonik e mund të shkaktojë ndonjë kritikë: moderohuni. Jeni singëll? Mbrëmja do të sjellë ëndrra dhe drithërima të reja duke ndezur papritmas interesimin për dikë.

Shigjetari: Raundi i parë mes jush dhe Hënës parashikohet i ashpër, sidomos nëse jeni lindur në fund të Nëntorit: Ylli i argjendtë ju godet në ije dhe drejton lojën në punë dhe tek kundërshtarët. Nëse do të tregoheni preçizë, të organizuar e diplomatikë nuk do të jetë e pamundur të shpëtoni nga kjo ditë. Edhe pse ndiheni nën presion mos u dekurajoni dhe qëndroni të fortë.

Bricjapi: Absolutisht një ditë pozitive kjo në aktivitetin tuaj profesional: nuk do t’ju mungojë aftësia për të kapur në ajër gjithçka që ju mundëson forcimin në punë. Nëse jeni të qëndrueshëm në çift parashikohet një mbrëmje në harmoni të ëmbël me partnerin: do të jeni të bashkuar si kurrë më parë dhe të predispozuar për të dëgjuar nevojat e tij.

Ujori: Venusi dhe Marsi (tek Peshorja) ju bëjnë sensualë: erosi sot vendoset në plan të parë. Nëse keni një partner ndoshta do të hiqni dorë nga programet me miqtë për të kaluar një mbrëmje të nxehtë në shtrat. Nëse jeni singëll jeni gati të joshni dhe fitoni. Edhe në punë gjërat do të shkojnë shumë mirë: jeni plot intuitë, kurajozë dhe të shkathët si kurrë më parë.

Peshqit: Hëna armiqësore tek Virgjëresha si gjithnjë do t’ju japë pak “dhimbje koke”: vetëm një aftësi e mirë për përqendrim mund t’ju shpëtojë. Duhet të përqendroheni tek afatet kohore dhe reflekset e shpejta për t’ja dalë në mënyrën më të mirë të mundshme! Kjo fazë jo fort e shkëlqyer ju fton të filloni menjëherë terapi Wellness-i, synoni të parandaloni grumbullimin e stresit.

HOROSKOPI | 25 Nëntor 2015

Dashi: Mos e kurseni impenjimin e nevojshëm për të arritur objektivat profesionalë: nëse doni të keni një rezultat të caktuar duhet të përvishni mëngët dhe të vini pak mund. Moment i përshatshëm për të bërë bilancin, për të qartësuar një çështje që është duke ju shkaktuar shqetësim dhe për t’u marrë me mirëqenien tuaj fizike. Dashuria paraqitet në rritje.

Demi:  Çfarë mrekullie Hëna në shenjën tuaj! Ju dhuron si me magji humor të mirë dhe dëshirë për kontakte njerëzore. Rastet për argëtim janë varg. Nëse jeni në çift, gjithçka do të shkojë siç kishit shpresaur. Jeta prej beqari do të fillojë t’ju lodhë: liria kthehet në kaos dhe fakti që nuk doni të jeni të lidhur kthehet në vetmi. Ndonjë rimendim? Të ardhurat të shkëlqyera.

Binjakët: Me qiellin e sotëm duhet të merrni parasysh pak lodhje. Edhe motivimi mungon. Asgjë për t’u shqetësuar: keni mbështetjen e nevojshme për t’ja dalë mbanë më së miri. Tashmë partneri e di: nëse duhet vënë rregull dhe organizim në shtëpi nuk duhet të mbështetet tek ju. Por gjithsesi ju do! Synoni transparencën!

Gaforrja: Humori do të jetë i shkëlqyer dhe do të përballoni çdo situatë pa ju dridhur qerpiku. Nga një bashkëbisedim konstruktiv me një mik apo ekspert, do të merrni ide interesante për të vlerësuar qetësisht një situatë të komplikuar dhe të gjeni një zgjidhje pozitive. Do të keni një ajër veçanërisht joshës dhe nuk do të lodheni të fitoni simpantinë e njerëzve që do të rastisni të takoni.

Luani: Fiksojeni mirë në kokë që jo çdo gjë që shkelqen është ar, ndaj mos u mashtroni nga ato që ju premtojnë qiellin dhe tokën me minimumin e mundimit si në punë edhe në biznes. Vazhdoni drejt në rrugën tuaj: sigurisht që do të jetë më e mundimshme, por me rezultate më të sigurta. Vlerësoni me objektivitet situatën tuaj emocionale. Do t’ju shërbejë të kuptoni që në fund të fundit nuk është edhe kaq keq.

Virgjëresha: Luajini letrat tuaja me qetësinë maksimale: shijojini favoret “speciale” që ju dhurojnë yjet të cilat shumë shpejt do të shfaqen me lavdinë e tyre. Kjo ditë mund të sjellë një intuitë fitimtare, e cila do t’i mundësojë disave prej jush që të keni të ardhura të papritura. Mbrëmje gjithë dashamirësi për ata që janë të lumtur në çift. Flirte për personat singëll dhe për më të rinjtë.

Peshorja: Ditë e shkëlqyer. Jeni plot entuziazëm dhe më luftarakë se zakonisht, ndaj do t’i përballoni më me grintë problemet e momentit. Në fushën profesionale do t’ju ofrohen mundësi që duhet t’i kapni në ajër, duke injoruar tërheqjet që veçse do t’ju bënin të humbisnit kohë. Do të argëtoheni me miqtë dhe do të frekuentoni ambjente te reja. Suksese sportive.

Akrepi: Dita nuk premton për gjëra të mëdha: parashikohen vonesa, pengesa dhe tensione me ortakë apo kolegë pune. Në fushën emocionale do të keni ulje e ngritje pjesërisht për shkak të Hënës kundërshtare dhe pjesërisht për shkak të tendencës që keni për t’u ngurtësuar çdo herë që gjërat marrin ngjyra të tjera në sytë tuaj. Dëgjoni me kujdes sinjalet që ju dërgon trupi.

Shigjetari: Nuk ka shumë gjasa që pritshmëritë tuaja të realizon në një kohë të shkurtër, për momentin fokusohuni në gjëra të vogla të përditshme. Për idealistë si ju kjo është një sakrificë e madhe, por tani nuk mund të bëni ndryshe! Të shoqërueshëm dhe optimistë, jeni në humorin e përsosur për të filluar marrëdhënie të reja dashurore apo për të forcuar ato ekzistuese.

Bricjapi: Gjithçka duket se lëviz në favorin tuaj. Shfrytëzoni mundësitë që ju dhuron Hëna e qeshur tek Demi. Kanalizoni energjitë në mënyrë pozitive: shijojeni këtë ditë plot stimuj interesantë dhe me prespektiva plot avantazhe. Mos i mbani më të fshehura ndjenjat që keni për një person: shprehjani ndjenjat me ëmbëlsi dhe do të kaloni një ditë vërtetë të paharrueshme.

Ujori: Hëna është në kuadraturë të pakëndshme tek Demi, por mos e bëni më zi nga ç’është. Jini më objektivë. Në fund të fundit me Diellin, Mërkurin dhe Saturnin në anën tuaj keni arsye për t’u ngushëlluar. Nëse keni dyshime a jeni duke bërë gjënë e duhur për të ardhmen profesionale më mirë të flisni me një këshillues. Mbrëmje intime me partnerin.

Peshqit: Një kuadraturë yjore shumë pozitive përforcon situatën profesionale  duke e bërë të shkëlqyer atë sidomos  nëse kryeni një punë të pavarur. Kështu sektori profesional paraqitet shumë mirë ndërkohë që në dashuria behet gjithnjë e më e qartë nevoja për stabilitet dhe siguri. Nëse jeni vetëm stili juaj i joshjes i rafinuar dhe intelektual, do të mundësojë një tërheqje të thellë.

Advertisement
Advertisement

EDITOR PICKS