Celeb

“Rita e frikësuar. Përjeton makthe”

Ajo përjetoi një grabitje në 2015, kur dikush hyri në shtëpinë e saj, ndërkohë që ajo po flinte. Pas gjithë kësaj historie të tmerrshme, Rita Ora ka treguar se tashmë ka ndërtuar një dhomë moderne me një sistem të lartë sigurie në shtëpinë e saj në Londër.

Këngëtarja 26-vjeçare e “Body On Me” i është shprehur miqve të saj të afërm se ajo është mendërisht e frikësuar si pasojë e atij incidenti.

Sipas “Daily Mail”, ish-trajnerja e “X Factor” ka punësuar një grup specialistësh për të instaluar sistemin e sigurisë në shtëpi.

Një mikeshë pranë Rita Orës, ka deklaruar: “Rita është akoma e tronditur dhe vazhdon të përjetojë makthe të tmerrshme rreth grabitjes. Edhe pse grabitësi është në burg, ajo nuk është e qetë dhe përjeton një frikë të vazhdueshme, duke menduar se kjo gjë mund të ndodhë sërish”.

Ben Affleck shpëton nga alkooli

Ben Affleck është rehabilituar tërësisht nga varësia nga alkooli. Është vetë aktori që bëri të ditur lajmin në Facebook duke e quajtur “diçka që është përballur në të kaluarën, dhe do të vijojë përpjekjet”.

Affleck, i cili u divorcua nga Jennifer Garner ishte në lajmet kryesore të mediave, ndërkohë që ata i kanë dhënë lidhjes së tyre një tjeter shans, duke qëndruar në status quo.

“Dua ti bëj të ditur fëmijëve të mi se nuk është turp të kërkosh ndihmë kur ke nevojë, dhe të jenë një burim force për këto që kërkon ndihmë, por ka frikë të marë hapin e parë”, ka thënë aktori 44-vjeçar.

Për herë të parë Affleck ka shkuar në qendër rehabilitimi në 2001.  Ai falenderon familjen dhe miqtë për dashurinë e tyre, dhe Garner në veçanti për mbështetjen e saj dhe kujdesen për tre fëmijët kur ai ka qënë në rehabilitim. “Ky është hapi i parë i disa hapave që do të ec përpara për një kthim pozitiv”, shkruan më tej Affleck.

Lori Hoxha, letër e hapur për mamanë: ‘Ty nuk të duhet një burrë!’

Kanë qenë të shumta sot, personazhet e njohura të ekranit që u kanë dedikuar disa mendime mamave të tyre, në ditën e 8 marsit. Revista Who ka bërë bashkë, në këtë ditë, dedikimet e vajzave, ato fjalë që ndoshta nuk u thonë përditë nënave, në një rubrikë të quajtur ‘Letër mamit’. Një prej tyre ka qenë edhe ajo e Lori Hoxhës…Lexojeni!

“Të bukurës, mamasë sime!
Faleminderit që je gruaja që dëshiroj të bëhem çdo ditë të jetës sime. Faleminderit që më mësove çdo gjë di në jetë, e më shumë se aq. Faleminderit që më tregove si të dua pa kushte, pa pritur asgjë mbrapsht. Jeta s’ka qenë e lehtë për ty, e di mirë, ndaj Faleminderit që s’e le të të rrëmbejë buzëqeshjen tënde. Faleminderit që e deshe aq shumë tim atë, duke na ndihmuar të ishim të forta edhe pa të. Faleminderit që më mësove se jeta nuk është ngaherë e drejtë, por unë duhet të jem! Mbi të gjitha, faleminderit që mposhte stereotipin e gruas në Shqipëri. Nuk duhet të jesh burrë që t’ia dalësh. Nuk të duhet një burrë në krah për të qenë e suksesshme, për të rritur familjen! Nuk të duhet një burrë për të udhëhequr. Faleminderit që do veten çdo ditë, duke më mësuar se familja është e shenjtë. Dhe për dy femrat e tjera të jetës sime, nuk mund të falenderoj mamin, pa ju falenderuar juve. Është bekimi më i madh t’ju kem juve në jetën time. Sara, Faleminderit që më mban me këmbë në tokë, që më tregon ç’do të thotë të jesh e fortë dhe të kesh besim në vete. Je njësoj mama e mirë dhe e bukur sa mami jonë. Faleminderit që je shoqja ime më e mirë çdo ditë që kalon. Redia Faleminderit që je krahu im i djathtë, e di që më do po aq sa unë ty! Lidhja jonë nuk mund të ç’bëhet, e di që do të jemi gjithëherë të pandashme. Jam kjo që jam prej jush, të trejave ju!”

Sarah Jessica Parker: Dua të takoj ambasadorin rus

Gjithçka nisi kur aktorja Sarah Jessica Parker postoi në llogarinë e saj në Instagram një foto me një koment në lidhje me takimet e shumë diskutuara mes administratës amerikane dhe ambasadorit rus në Uashington.

“Nuk mund të bëj tjetër veçse të pyes: këtë ambasadorin rus të gjithë e kanë takuar, përveç meje?”, shkruan aktorja dhe ai u përgjigj me të vërtetë: “Kur të doni…”

Fraza në të vërtetë është frymëzuar nga aktualiteti politik dhe takimet e shumëpërfolura mes administratës Trump dhe ambasadorit rus Sergey Kislyak. Por, postimi i Sarah Jessica Parker, pasi ka mbledhur rreth 140 mijë “like” dhe mijëra komente, nuk ka mbetur i kufizuar brenda Instagramit. Ai ka arritur deri në dhomat e Ministrisë së Jashtme të Federatës Ruse, aq sa Moska ka vendosur t’i përgjigjet kërkesës së saj. Dhe e kanë bërë natyrisht nëpërmjet rrjeteve sociale, me të njëjtin stil të përdorur nga aktorja.

Në llogarinë zyrtare në Twitter, ministria ruse ka vendosur një foto të zëdhënëses Maria Zakharova, e ulur në kompjuter, teksa shkruan: “Sarah, nëse e dëshiron kaq shumë, mund të të ndihmojmë ta takosh ambasadorin. Gjithçka është e mundur dhe ambasadori do të ishte i lumtur”.

Ndaj, tani nuk mbetet gjë tjetër veçse të presim një përgjigje nga aktorja dhe pse jo, takimin e mundshëm.

Një balerinë shqiptare në New York

Adela Lami e ka ngritur karrierën mes Tiranës dhe Nju Jorkut. Balerina e njohur e cila ka një kontratë me kompaninë “Ajkun Ballet Theatre” në Nju Jork.

Sot ajo është një nga balerinat më të suksesshme. E ka nisur karrierën shumë herët në Akademinë e Yjeve për të qenë më pas një nga solistes e Teatrit të Operas dhe Baletit.

Prej një viti ajo jeton në Nju Jork pasi ka nënshkruar një kontratë me kompaninë “Ajkun” dhe po synon ta zhvendosë karrierën atje. Për shkak të angazhimeve me këtë kompani asaj i duhet të udhëtojë shumë.

E fotot nga udhëtimet e saj të shpeshta anembanë botës në rrjetet sociale e kanë bërë të njohur edhe më shumë.

Rihanna nderohet me çmimin Personi Humanitar i Vitit, nga universiteti i Harvardit

Rihanna ka pranuar Çmimin për Personin Humanitar të Vitit. Çmimi i është ndarë nga Universiteti prestigjioz i Harvardit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Këtë çmim më parë e kanë marrë Malala Yousafzai, James Earl Jones dhe Arthur Ashe.

Rihanna ka ndihmuar me bamirësi në vendin e saj të lindjes – Barbados, por edhe në Afrikë.

“Nuk ka nevojë të jesh e famshme, e bukur, e edukuar, për të ndihmuar njerëzit në nevojë. Ti vetëm bëje ndihmën tënde. Ndihmo një njeri dhe mos prit asgjë si kompensim” ka thënë mes tjerash në fjalimin e saj Rihanna.

Rihanna ka ndihmuar edhe studentët nga Karaibet për të vijuar shkollimin në Amerikë, ka ndihmuar në mjekësi dhe po ashtu ka aksione në Global Partnership for Education and Global Citizen Project.

Irina Shayk shtatzënë, e mrekullueshme në “Disneyland”

Irina Shayk shumë shpejt pritet të bëhet nënë për herë të parë. Modelja me origjinë ruse po jeton momentet e saj më të bukura dhe duket se po shijon një pushim larg pasarelave. E dashura bukuroshe e Bradley Cooper ka realizuar një udhëtim në Disneyland. E veshur sport modelja duket ne formë.

Kurt Cobain sot do të bënte 50 vjeç

Më 20 shkurt 1967 lindi në Aberdeen, në Uashington Kurt Cobain, miti dhe zëri i Brezit X të viteve ’90. Ai revolucionarizoi botën e rokut para se të vetëvritej në moshën 27-vjeçare më 1994.

Për nder të liderit të Nirvana me rastin e 50-vjetorit të tij, një model i  Hangstrom Blue Sparkle Deluxe, kitarë e përdorur nga vetë Cobain, është vendosur në ankand për të mbledhur fonde për të pastrehët.

Ja disa nga citatet e tij historike
Ndershmëria- “Preferoj të urrehem për atë që jam, se sa të më duan për atë që nuk jam”

Këndvështrimet- “Më mirë të digjesh mes flakëve, se të shuhesh ngadalë”

Zoti- “Zoti është gej, dhe unë jam. Zoti është dashuri, dashuria është e verbër dhe unë i verbër jam”

Leksione jete- “Kam marrë një mësim. Nuk kam asnjë të drejtë të shprehë mendimin tim derisa nuk i di të gjitha përgjigjet”

Miqësia- “Një mik i vërtetë është ai që di gjithçka për ty dhe vazhdon ta kesh mik”

Personaliteti- “Përdor fragmente të karaktereve të të tjerëve për të ndërtuar timin”

Kim Kardashian bëhet sërish bjonde

Kim Kardashian ka ndryshuar sërish ngjyrën e flokëve. Duke uruar në Snapchat shoqen e saj Paris Hilton për ditëlindje, 36-vjeçarja tregoi se ishte bërë bjonde sërish.

Kimi dukej shumë seksi me dekoltenë e ekspozuar në foton bardhë e zi.

Në foto dukej edhe barku i sheshtë i nënës së dy fëmijëve.

Edhe në shkurtin e vitit të kaluar, Kim Kardashian u pa me flokë të verdha.

“Me zemër jam në Kosovë”

Superylli shqiptar i futbollit, Granit Xhaka, ka uruar 9-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.
Futbollisti i cili luan për Arsenalin dhe mbron ngjyrat e kombëtares së Zvicrës, shpesh herë viziton Kosovën dhe nuk e fsheh dashurinë për vendin.

Ai me anë të një postimi në rrjetin social Instagram, ka treguar për lidhjen e fortë të tij me vendlindjen e prindërve.

“Jam i lindur në Zvicër. Jetoj në Londër. Kurrë nuk do të harroj dhe me zemër do të jem në vendlindjen e prindërve të mi. Urime pavarësinë, Kosova jonë”, u shpreh Granit Xhaka në rrjetin social Instagram.

Xhaka është një prej pak lojtarëve që asnjëherë nuk heziton që të shprehë dashurinë ndaj vendit të tij.

Advertisement
Advertisement

EDITOR PICKS